Sponsorzy:

studiomoose

Marysia Kubik i Dominik Sambor

Marysia Kubik i Dominik SamborMERY (Marysia Kubik)
Swoją przygodę z ruchem zaczęła od tańca towarzyskiego. Później przyszedł czas na Jazz i Hip Hop. Szkoliła się w krakowskich Szkołach: Shock Mode, Jazz Dance Center oraz w teatrze Tańca DF. Ukończyła Studium Choreograficzno - Instruktorskie z Dziedziny Tańca Jazzowego. Pracowała jako tancerka w grupie bodypaintingowej TAMTAMITUTU oraz jako instruktorka w Akademii Tańca Shock Mode. Od 5 lat zajmuje się tańcami karaibskimi. Zaczynała od salsy Kubańskiej ale jej prawdziwą miłością stała się Bachata.

SAMBOR (Dominik Sambor)
Jest instruktorem krakowskiej szkoły Loftodance. Kilka lat temu Bachata stała się dla niego najważniejsza i postanowił się jej poświęcić. Od tego momentu większość swojego czasu spędza na parkiecie rozwijając swoje umiejętności ruchowe. Dla niego ten taniec nie ma granic : uczy bazy a potem uświadamia kursantom , że każdy może kreować swój własny styl . Oprócz techniki ,skupia się na emocjach w tańcu, sposobie dotyku, przepływie energii między partnerami, wyrazie scenicznym i na relacji jaka się tworzy w parze. Kreatywnie patrzy na ruch i ciągle szuka nowych rozwiązań ruchowych. Sambor prowadzi również z zajęcia z izolacji ciała .

NASZA BACHATA :

Uczymy bachaty 3-4h dziennie zarażając naszą pasją wszystkich doookoła. W weekendy prowadzimy regularne warsztaty w różnych miastach (najczęściej Warszawa , Radomsko, Opole, Wrocław, Tarnów,Zakopane ,Katowice)
i przede wszystkim stawiamy na rozwój. Inwestujemy w lekcje prywatne u najlepszych i w zajęcia festiwalowe,ciągle szukając inspiracji . Kilka razy w roku odwiedzamy Hiszpanie w pogoni za kształceniem się u najlepszych . Zdobyliśmy certyfikaty od naszych absolutnych Mistrzów - Daniela i Desiree oraz Korke i Judith. Sięgamy tez do innych technik tańca aby nasz taniec mógł być coraz ciekawszy ale jednak to bachata pochłania nasze życie.

Dla nas bachata to taniec bardzo gęsty, zmysłowy, taki który pozwala przekroczyć obowiązujące na co dzień konwencje społeczne. To także taniec bardzo uczuciowy i czuły, który buduje poczucie bliskości i porozumienie bez słów. Relacja pomiędzy partnerami jest w nim nadrzędna w stosunku do skomplikowanych kroczków i figur. To dobry początek przygody tanecznej – taniec nieskomplikowany rytmicznie, a zarazem pełen energii i zmysłowości. Dla tych, którzy pierwsze kroki taneczne mają już dawno za sobą, proponujemy zajęcia bachaty z elementami kontakt-improwizacji, które pozwolą każdemu partnerowi zaznać przyjemności prowadzenia pomysłowej partnerki, a każdej partnerce zabłysnąć na parkiecie.